cinsiyet partisi

Ve yeni bir sürprizle karşınızdayım 🙂

11.08.2016 eşimle evlilik yıl dönümümüz. Aynı zamanda da hamileliğimin 17. haftası yani bebeğimizin cinsiyetinin tam olarak kesinleştiği hafta 🙂 Ben de evlilik yıl dönümümüz gelmeden her şeyi hesap edip o güne özel bir anı, birbirimize unutamayacağımız bir hediye vermek istedim. Bu yüzden eşime bebeğimizin cinsiyetini ufak bir kutlama yaparak öğrenmek istediğimi söyledim 🙂 kabul edince de planımı eşime anlattım 🙂

cinsiyet partisi

Hem evlilik yıl dönümümüzü kutlayıp hem de bebeğimizin cinsiyetini öğrenecektik bu yüzden hazırlıklarım biraz geniş kapsamlı olmalıydı 🙂 Önce tüm bu anları ölümsüzleştirmek için bir fotoğrafçı bulmalıydık. Yaz ve düğün mevsimi olduğu için bu iş bizi biraz zorladı hele bir de ufak bir şehirde yaşıyorsak bu bizim için daha da zordu. İnternetten fotoğrafçı arayışlarına girdim. Birkaç yerle görüştüm daha sonra eşimle çarşıya gidip çoğu fotoğrafçıyı dolaştık ama malesef herkes doluydu. Bu arada bir yandan da hazırlıklara başlamıştık. Ya fotoğrafçı bulamazsak ne yapacağız diye düşünürken herhangi bir çiçekçiden görseldeki sepeti aldığımız sırada eşim fotoğrafçı sorunumuzu onlara anlattı. Çiçekçi de bir arkadaşının olduğunu, klip işini ek iş olarak yaptığını söyledi. Hemen numarasını alıp Abidin beye ulaştık. Tesadüf o ki kendisi de bulunduğumuz yere çok ama çok yakındı 🙂 5 dk içerisinde ayak üstü kısa bir görüşme yapıp ne istediğimi anlattım. Çekim günü konusunda da çok şanslıydık çünkü sadece istediğim o gün boştu 🙂 fiyat konusunu konuştuktan sonra da tamam deyip fotoğrafçı sorununu çözdük 🙂

cinsiyet partisi

Konseptimin ana teması piknikti. Muğlada ve Yaz mevsiminde olduğumuz için yer konusunda sıkıntı çekmedik. Pikniği Marmaris Aşıklar Yolunda nar ağaçlarının olduğu bir bahçede yaptık. Cinsiyet bölümü için Akyaka sahilini tercih ettik 🙂 Yer konusunu da belirleyince geriye ufak detayları hazırlamak kaldı. 1 Yıl yazan kartı evde kendim hazırladım.

Menü konusunda ise hamile olduğum için vişne suyu, poğaça ve meyve tabağını tercih ettik. Doğal görünsün diye de masa yerine sandık olsun istedim. Öyle sandık deyip geçmeyin onu bulabilmek için gitmediğimiz yer kalmadı 🙂 Pazarcıların hepsi para teklif etmemize rağmen anlaşmış gibi veremeyiz diye tutturdu. En son pazar yerinde tam da istediğim sandığı bulunca durumu genç bayana anlattım. Gerekirse yarın yine getiririm dedim o da al abla getirmesen bile olur deyip hiç para almadan sandığı bize verdi 🙂 Bu konuda da bebeğimin şansının bizim yanımızda olduğunu düşünüyorum 🙂 Piknik örtüsünü, görseldeki yastığı, vişne suyunu koyduğumuz şişeyi English Homedan aldık.

Onun dışında sandığın üzerinde duran aşk kavanozunu sevgililer gününde eşime yapmıştım (daha önceki yazılarımda nasıl yaptığımı anlatmıştım) Fotoğrafta görünmese de ufak düğün albümümüzü daha önce Antakyadan gelirken getirmiştim. Farklı boylarda olan mumlarımı da Tekzenden aldık. Otantik bir görüntü yakalamak için tercih etmiştim ama rüzgarın varlığından malesef kullanamadık. Hemen söndüler. Neyse son olarak eşimin gitarı 🙂 Haa unutmadan elbisemi de yıl dönümümüze uygun olsun diye beyaz tercih ettim. Onu da Batik mağazasından aldım 🙂 İşte tüm bu detayları bize malzeme olsun konseptimi daha da güzelleştirsin diye tercih ettim 🙂

evlilik yıl dönümü hazırlıkları

Evlilik yıl dönümü bölümü için yaptığımız hazırlıklar sona ermişti. Çekimimiz hafta içi olacağı için eşim öğleden sonra izin alıp gelmişti. Ben de bu arada tüm malzemeleri kapı önüne koydum 🙂 Hızlıca kuaföre gidip hazırlandım. Abidin bey gelince de yola çıktık. Gördüğümüz güzel yerlerde durup klip için ufak videolar çektik. Bu arada daha sonra klibimi sitemle aynı isme sahip olan kanalıma yükleycem (İnstagramdan duyururum. İnstagram Hesabım: Renklibirhayat) keyifli bol kahkahalı piknik sonrası en heycanlı bölüm için Akyaka sahilinin yolunu tuttuk 🙂

Cinsiyet Partisi 🙂

cinsiyet öğrenme

Baby shower falan derken son zamanlarda cinsiyet partileri de moda oldu. Tabi biz öyle görseli bol, kapsamlı bir şey yapmayacaktık. Sadece bu anlamlı günümüze biraz daha anlam katıp kendimize ufak bir sürpriz yapacaktık. Zaten öyle kalabalık bir parti yapamazdık çünkü Ailemizden uzak bir yerde yaşıyorduk bir de büyük bir parti yapacak kadar arkadaşımız yoktu. Bu yüzden partimiz tam olarak üç kişiydi 🙂 neyse gelelim parti detaylarına.

Partimiz için önce büyük bir kutu bulmalıydık bu yüzden evimize yakın olan marketten yardım istedim fakat gösterdikleri kutular balonları sığmayacak kadar küçüktü daha doğrusu tam olarak içime sinmiyordu. Bir gün eksiklerimizi alırken yolda bir mağazanın mallarını raflara dizip kutularını dışarı attığını gördüm. İçlerinden biri hemen dikkatimi çekti çünkü tam aradığım kutuyu bulmuştum 🙂 Hemen içeri geçip alıp alamayacağımı sordum olumlu cevap alınca da eşimle kutuyu arabaya koyduk. Bu konuda da bebeğimizin şansı imdadımıza yetişti 🙂 Neyse ordan kırtasiyeye gidip kız mı erkek mi konseptine uygun pembe ve mavi olmak üzere iki renkte defter kabı aldık.

parti kutusu hazırlama

Eve gelince de dikkatli bir şekilde kutumuzu kapladık. Üzerine de kız mı erkek mi yazan kağıtları yapıştırıp kutuyu süsledik. Bundan sonraki aşama ise kutuya cinsiyeti temsil eden balonları koymak vardı. Bunu biz yapamazdık bu yüzden doktorumuzun verdiği kağıdı parti malzemesi satan bir dükkana verdik ve durumu anlattık. Onlar da gülümseyerek yardımcı oldular. Balonları biz dışarda beklerken gazeteye sarıp poşetlemişler sonra da alabilirsiniz diye bize seslendiler. Biz de poşeti alıp balonları helyumla şişirecek olan çiçekçinin yolunu tuttuk. Kutuyu ve balonları ertesi gün almak koşuluyla orada bıraktık.

parti sürprizi

Bu arada biraz da doktorumuzdan kağıdı alma maceramızı anlatıyım 🙂 Randevumuzun olduğu 16. Haftamızda doktordan cinsiyetini bize söylemeyip bir kağıda yazmasını rica ettik. Kendisi de bu teklifimizi gülümseyerek kabul etti 🙂 Eşimle birlik olup şakalaşmaya bile başladılar 🙂 Ama sağolsun kağıdı direk bana uzattı 🙂 Ben de hemen çantama koydum. Eve gelince kağıdı çantamdan çıkarmadım. Çünkü kendime ve eşime güveniyordum. Evet eşimle çok merak ettik ama hiç açmadık kağıdı. Çünkü bu sürpriz sadece bizim içindi. Bunu bozmamız olmazdı di mi 🙂 ki zaten her şeyi öyle bir ayarlamıştım ki bakmaya fırsatımız bile yoktu 🙂 Çünkü partiyi kağıdı aldığımız günün ertesi gün yapacaktık. öyle arada uzun bir zaman dilimi bırakmadım 🙂

parti bilekliği

Neyse bu hazırlıkların yanında kendime de bir şey yapmasam olmazdı 🙂 Cinsiyet partisine uygun pembe, mavi ve beyaz güllerden oluşan taç ve nedime bilekliği yaptım 🙂 hem de tam istediğim gibi oldu 🙂 İşte bu kadar 🙂 🙂 artık tüm hazırlıklar tamamdı. Klip günü Abidin abiyi aldıktan sonra çiçekçiye uğrayıp kutumuzu aldık ve demin de bahsettiğim gibi istediğimiz yerlerin yolunu tuttuk. Gezmesiydi pikniğiydi derken arabadan kutuyu alıp Akyaka sahiline geçtik. Minik uğur böceğimizin cinsiyetini artık öğrenecektik. Bu çok heyecan vericiydi.

Fakat şunu söylemeliyim ki: Aslında bizim için cinsiyetin hiç ama hiçbir önemi yoktu. Sağlık problemimden dolayı şu olsun bu olsun demedik hiç. Sadece sağlıklı olmasıydı istediğimiz. Ama etrafımızın tahminleri ya da benim daha önceki duyumlardan yola çıktığım bir tahmin elbette vardı. ailemiz arkadaşlarımız hep erkek diye tahmin etti açıkçası benim sağlık problemim dışında hiç mide bulantım kusmam olmadı bu yüzden ben de erkek olur diye tahmin ettim. Çünkü etrafımda hep “oğlan çocuğu anneyi yormaz” gibi cümleler duymuştum. Neyse demin de dediğim gibi bizim için cinsiyetin hiç önemi yoktu ama açıkçası gönlümün en en derinlerinde bir kız dileği yoktu dersem de yalan söylemiş olurum 🙂 Bu ufak, masum itirafımı da böylece dile getirmiş oldum 🙂 Neyse eşim kutuyu sahile taşıdı. Artık açma zamanımız gelmişti. Pembe balonlar kızı mavi balonlar oğlanı temsil ediyordu. Acaba hangi renk uçacaktı 🙂

Ve İşte Sonuç

kız mı erkek mi

Evettt herkes oğlun olacak demişti. Biz de psikolojik olarak kendimizi buna öyle hazırlamışız ki pembe balonları görünce ikimiz de çığlık atıp birbirimize saatlerce sarıldık. Çünkü bu gerçek bir sürprizdi özellikle de bana 🙂 Ve evet bizim bir kızımız olacak 🙂 🙂 bu öyle bir duygu ki tam olarak tarif edilemeycek bir his.

hamileyim

İşte böyle bu sürpriz haberle günümüzü sonlandırdık. Eve gelince de arkadaşlarımızı ailemizi aradık 🙂 Ben hala inanamıyordum. Mutluluktan uyuyamadım bile 🙂 Durup durup doktorun verdiği kağıda bakıp gülümsüyor, çığlık atıyordum. Yaaaa kızımız olacak adını söyleyip ….. geliyor geliyor diye bağırıyordum 🙂 (isim konusuna ayrı bir yazıda değinecem)

Şunu da söylemeden geçemiycem o kutudan mavi balon uçmuş olsaydı bile yine bu şekilde bayram sevinci gibi karşılardım onu.

Şu an tek dileğim tek duam kızıma sağlıkla kavuşmak.

Velhasıl bizim için unutulmaz bir evlilik yıl dönümü oldu. Daha ilk yılımızı bebeğimizle karşılamak, bu anlamlı günde onun cinsiyetini öğrenmek paha biçilemez bir hediyeydi.

Öyle işte mutluluğumu, heyecanımı daha nasıl anlatıyım ki. Her şey ortada 🙂

Son olarak Allahım dileyen isteyen herkese yaşatsın bu mutluluğu.

Okuyan, yorum bırakan, mutluluğumuza ortak olan herkese sonsuz Teşekkür.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Kızımdan kocaman Sevgiler..

Yorum Yaz