Hakkımda

ÇİLER RECEPOĞLU KİMDİR??

Çiler, Nam-ı diğer @renklibirhayat

İsmim Çiler. 90 doğumluyum. Doğma büyüme Antakyalıyım. mutlu dolu dolu bir çocukluk geçirdim. Çocukluğumdan bu yana doğaya, çiçeklere, hayvanlara, güneşe, buluta, aya, hayata yaşamaya aşık biriyim.

Çocukluğumdan bu yana yazmayı bir şeyler karalamayı çok severim her yaşımda günlük tutmuşluğum var ama nedense hepsini biraz büyüdükçe ya yırtmışım ya da atmış 🙁 bunu neden yaptığımı hala bilmiyorum belki duygusal yanım ya daa çekimserliğim müsaade etmemiştir saklamama. aslında ne çok severim anısı olan şeyleri, hatıraları, fotoğrafları, eski kitap sayfası çevirmeyi, yazmayı, anı biriktirmeyi..

Neysee

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum. Öğretmenlik çocukluk hayalimdi benim. Babamdan sebep mi bilmiyorum (babam öğretmen) ama her evcilik oyununda her meslek hayalimde elimde defter kitap öğretmen masasında bir ben 🙂 🙂 Dolu dolu bir üniversite hayatım harika dostluklarım oldu zaman zaman güldüm zaman zaman ağladım ama hep öğrendim, dersler çıkardım yaşadıklarımdan. Okulu bitirdim sınava hazırlandım ama bir türlü atanamadım 🙂 bu kısımda çok gülüyorum kendime 🙂 çünkü bir zamanlar atanamadım diye öyle üzülüp ağlayan ben bugün yani 3 yıl önce bu duruma şükrettim 🙂 çünkü Hayat arkadaşımı can yoldaşımı bu sayede buldum 🙂 onu bulmak bana her şeyden iyi geldi çünkü 🙂 ama yine de öğretmenliği bırakmadım aynı dönemde bir kurumda ücretli öğretmenlik yapmaya başladım. Sonra evlendim ve eşimin çalıştığı kurumun bulunduğu ile Muğla’ya yerleştik. 3 yıllık evliyiz. 26 aylık dünya tatlısı minikom var 🙂 şuan çalışmıyorum önceliğim minik uğur böceğim, tatlı küçük gün ışığım olan Güneş, Kızım…

Yine de iş hayatını tamamen bırakmış değilim. Birkaç hedefim var umarım en yakın zamanda onları gerçekleştirebilirim size de müjdemi veririm 🙂

Ailem, yuvam en büyük servetim.

Doğayı çok seviyor, Duanın gücüne aşırı inanırım.

Enlerim yok denecek kadar azdır. Öyle en sevdiğim müzük, en sevdiğim kitap, film gibi kategorim hiç olmadı. Her tarzı dinler (yerine göre) her tür kitabı okur izlerim bunlardan da hayat kumbarama bir şeyler katmayı bilirim.

Mevsimlerden ilkbahar ve yazı, günlerden cuma ve cumartesiyi, renklerin hepsini, sayılardan üçü ve dokuzu, aylardan Eylülü (minikodan sonra Aralık da var )yemeklerin hepsini, çiçeklerden papatya ve nergizi çok severim.

Üşenmediğim zaman becerikliyimdir aslında 🙂 Kolay affeden, kin tutmayan genelde pozitif düşünen ama kolay sinirlenen haksızlığa asla ama asla gelmeyen ve buna nerde şahit olursam susmayıp konuşan biriyimdir.

Kafama koyduğunu yapan düzen delisi titiz biriyim 🙂

Yağmuru hissetmeyi, yaşlılarla sohbet etmeyi, nostaljik şeyleri, el emeği olan her şeyi, yaşanmışlıkları,eski kültürleri, geçmişi, o döneme ait kıyafetleri çok severim.

Giyinip süslenmeyi, takılar takmayı kırlarda koşmayı, fotoğraf çekip çekilmeyi ne çok severim bir bilseniz 🙂

Görmek gitmek istediğim yer ülke diye bir ayrımım yok. Bir karavanım olsun her yere gitmek her yerin kokusunu alıp havasını hissetmek en büyük hayalim. Kendimi doğaya ait hissediyorum çünkü 🙂

Biliyor musunuz hala bulutları bir şekle benzetip gece ayın üzerinde masal dinlediğimi hayal ederim. Hayalsiz asla uykuya dalmam. Ağaçların kendi arasında konuştuğuna, perilerin var olduğuna ve her daim iyilerin kazanacağına inanırım 🙂  gezerken hayvanlarla ağaçlarla sohbet ederim özellikle bir hayvanla karşı karşıya geldiğimde göz teması kurup acaba beni anlar mı diye söyleyeceklerimi içimden fısıldarım 🙂 🙂 ne çocukça di mi 🙂 🙂 🙂

Ama zaten ben yaşıma tamamen uyum sağlamış biri değilimdir ki 🙂 bir bakmışsın çocuk bir bakmışsın olgun bir insan 🙂

Hayalperest, uslanmaz deli çocuk veya hiç büyümeyen sıradan bir kız çocuğu…

İşte hepsi ve daha fazlası ben Çiler RECEPOĞLU 🙂

Blogum; Özel anlarımı, yazılarımı, gezip gördüğüm yerleri, deneyimlerimi, kısaca Renkli bir hayatımı not edeceğim günlüğümden oluşuyor.

Bu blog çok Renkli sen de bunun bir parçası olabilirsin 🙂

SEVGİLER..