maya maskesi

 

Merhaba kızlar. Bugün size benim de düzenli olarak uyguladığım ve çok memnun kaldığım maya maskesinden bahsedecem. Ben haftada bir kere muhakkak yapıyorum. Gerek malzemeleri gerekse uygulanışı oldukça kolay.

Malzemeler

1 Çay kaşığı yaş maya

1 Çay kaşığından biraz daha az yoğurt (süt,su)

2-3 Damla limon

Hazırlanışı

Ufak bir kaseye maya ve yoğurdu katıp karıştırıyoruz. Daha sonra 2-3 damla limonu sıkıp krem kıvamına getiriyoruz.

Uygulanışı:

Hazırladığımız maskeyi yüzümüzün her yerine sürüyoruz. Bu maskenin en güzel yanı göz altına da uygulanıyor olması. Bu yüzden içiniz rahat bir şekilde tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Daha sonra 20-30 dk bekletin ama bu süreç içerisinde hiçbir mimik yapmamanız gerekiyor. Çünkü maske hemen yüzünüzde kuruyor ve cildinizi geriyor. Bu yüzden ne yapıyoruz sürdükten sonra uzanıyoruz ya da başka şeylerle uğraşıyoruz. Saatimiz dolunca da ılık su ile yavaş yavaş yıkıyoruz. 🙂 Maskeyi haftada 1-2 kez temiz cilde uygulayabilirsiniz.

Peki bu maskenin faydaları nelerdir?

Öncelikle cildimizin nemlenmesini sağlıyor.

Sivilcelerin kurumasına yardımcı oluyor.Hatta düzenli kullanılırsa sivilce oluşumunu engelliyor.

Kırışıklıkları önlüyor.

Eeeee daha ne olsun 🙂

Öneriler:

Son olarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Yukarda yoğurt yazdım ama her yapışınızda farklı bir şey kullanabilirsiniz. bu süt ya da su olabilir fark etmez. Hatta ben bazen yaş mayayı bir gün önceden buzluğa koyuyorum sabah kalkar kalkmaz çıkarıp hiçbir şey eklemeden direk yüzüme uyguluyorum. Size de tavsiye ediyorum 🙂

Haydi bakalım kızlar kendimize biraz zaman ayırıp bakımlanıyoruz 🙂

Sizin de önereceğiniz tarifler varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz . Mutluluklar paylaşınca artar diyor yazımı sonlandırıyorum.

GÜZELLİKLE KALIN…

Yorum Yaz