bebek çekimiBebekliğime dair hiç denecek kadar az fotoğrafım, anım olduğu için hep çok üzülmüşümdür. İşte bu yüzden taa lise yıllarımdan “Ben çocuklarıma bir sürü anı bırakacam, giydiği hiçbir şeyi atmayacam, çekildiği tüm fotoğrafları saklayacam.” diye söz vermiştim kendime ve evet artık anne olduğuma göre verdiğim söz için kolları sıvamalıydım.

İşe hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren bebeğime yazı yazarak, bol fotoğraf çekilerek başladım. daha sonra şimdilerde moda olan hamile, hastane ve yeni doğan çekimi yaptırarak devam ettim.

Çekimlerimizi dünya tatlısı Gülşen teyzemiz yaptı. (Foto Model, instagram: @gulsenozsu) Hamile çekimi yaptığımız günün gecesinde doğum yaptığım için 24 saat içinde hem hamile çekimini hem de hastane çekimini bitirdik 🙂 sırada yeni doğan çekimimiz vardı.

minik uğur böceğim

Minik uğur böceğim dünyaya erken geldiği için henüz çok ufaktı bu yüzden biraz toparlanmasını bekledik. 23 günlük olunca da çekimleri yaptık.

Malum mevsim kış. Havalar soğuk. Sevgili Gülşen teyzemiz “Güneş hasta olmasın müsaitseniz çekimleri evde yapalım” dedi. Biz de seve seve kabul ettik ve 9 ocak saat 14.30da randevulaştık.

Günlerden 9 Ocak

Gülşen teyzemiz bütün malzemeleriyle (sepet, taç, kostüm, çiçek..) birlikte bize geldi ve vakit kaybetmeden çekimlere başladık.

evde yeni doğan çekimi

İlk önce Güneşin derin uykuya dalmasını bekledik. Aslında ben bir saat öncesinden Güneşi emzirip uyuttum ama tam dalmamış olacak ki çekimler esnasında uyandı 🙂 az önce dedim ya Gülşen teyzemiz her şeyi alıp gelmiş diye işte bıdığımız uyanırsa hemen uykuya dalsın diye anne seslerini içeren bir alet de getirmiş yanında 🙂

bebek dış çekim

Sağdaki ufak alet 🙂

Bunun yanında Güneşi kucağına alıp anne şefkatiyle saçını okşadı, masaj yaptı ve bir daha uyumasını sağladı.

Güneş her uyandığında ben emziriyordum o sırada fotoğrafçımız da giydireceği kostümü  ve çekeceği pozun detaylarını hazırlıyordu.

Tüm gün deliksiz uyuyan bıdığım o gün ara ara uyandı 🙂 ya biz onu çok rahatsız ettik ya da gazı vardı rahat değildi bilemiyorum 🙂 bildiğim tek şey fotoğrafçımızın mesleğini severek sabırla yapıyor olmasıydı. Her uyandığında bıkmadan aynı şekilde uykuya dalmasını sağlıyorduk.

güneş bebek

Böyle böyle bir sürü pozu oldu minik uğur böceğimin. Hatta fotoğrafçımıza kalsa daha farklı pozlar da çekecekti ama benim bıdık biraz inatçı olduğundan bazı pozları kendisine verdiremedik 🙂

İşte böyle saat 14.00- 14.30da başlayan çekimimiz akşam 18.00-18.30 gibi sona erdi. Bizim için harika dakikalardı özellikle de benim için 🙂 bıdığımın her pozunda geleceği hayal ettim. Albümünü birlikte izleyeceğimiz, çekim anılarımızı ona anlatacağım o günleri hayal ettim. şu an bile bir gün bu yazıları birlikte okumanın hayalini kuruyorum.

Neyse yazımı çok uzatmadan çekimlerden birkaç poz paylaşıyım sizlerle

İşte Gülşen teyzemizin gözünden Güneş 🙂

bebek çekimi pozları

güneş bebek

Son olarak: Her şeyin maddiyat olduğunu düşünmeyenlerdenim. Bazı anlar çok ama çok özeldir ve maalesef o anlardan geriye sadece fotoğraflar kalıyor. İşte bu yüzden o anları ölümsüzleştirmeyi, biriktirmeyi, çoğaltmayı ve o anlar için uğraşmayı seviyorum. Bence siz de sevin, uğraşın, ertelemeyin. İnanın ilerde bir gün tüm bu emekleriniz için iyi ki diyeceksiniz. Tabi var olan koşulları da göz ardı etmiyorum. Herkesin bütçesi, düşüncesi, ihtiyaçları, öncelikleri çok farklı ama en azından içinde bulunduğumuz durumu maddi manevi en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Ne dersiniz sizce de öyle değil mi?

Velhasıl tüm bu güzel anılardan sonra sırada albümümüze kavuşmak var 🙂 ama önce sevgili fotoğrafçımız Gülşen Özsu teyzemize ve hep yanımızda olan babamıza kocaman Teşekkür 🙂 🙂

güneş bebek

Süt kokulu uğur böceği ve annesinden kocaman sevgiler…

Yorum Yaz