Herkese Merhaba. başlıktan da anlayacağınız üzere bugün sizinle nişan günümü paylaşacam.nişanımız

İsteme faslı sona erdiğine göre nişan günümüzü kararlaştırmalıydık. Naimle düşündükten sonra yakın bir tarih olan 5 ekimde karar kıldık. Artık hazırlıklara başlayabilirdik. Naim işi gereği Muğlaya dönenecekti. Bu yüzden çoğu şeyi yalnız halletmek zorunda kaldım. İşe elbiselere bakmakla başladım. Aslında aklımda bir model vardı. Bu yüzden işim çok zor değildi. Bir gün çocukluk arkadaşlarım Bahar ve Özgeyle çarşıya gittik. Girdiğimiz ilk mağazada aradığım elbiseyi bulmuştum. Ama yine de çok mu erken buldum düşüncesiyle biraz daha gezdik 🙂  Fakat aklımdan o elbise hiç çıkmadı 🙂 Hemen mağazaya geri döndük. Annemler de çarşıdaydı onları arayıp orda buluştuk. Herkes çok yakıştırmıştı. Ben de Naim’i arayıp istediğim elbiseyi bulduğumu ve ayırtmak istediğimi söyledim. o da hemen tamam nasıl istersen dedi ve hemen beden ölçülerini alıp terziye gönderdik.

nişan elbisesi

Sırada ayakkabı ve çanta vardı onları da o gün beğendim. Açıkçası bu kadar kısa sürede yani bir kaç saat içinde her şeyin tamam olmasına şaşırmıştım 🙂 Elbisemi terziden geldiği gün Görümcem ve Naimin teyzesiyle birlikte gidip aldık.

Nişanımıza 2-3 gün kala Naim geldi. Son hazırlıklarımızı birlikte yaptık. Tasarım olan alyanslarımızın siparişini daha önce vermiştik. Onlar da hazırdı. Eksik bir şey kalmamıştı.

Ve günlerden 5 ekim 🙂

Yeni taşındığımız evde emeğim büyük olduğu için babam nişanı evde, kalabalıktan uzak, ailecek yapmamızı istedi. Biz de kabul ettik. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Nişan sabahı Naim telefon açıp: Salon tutalım mı? Bizimkiler çok kalabalık diyince ben şok.. Tabi sinir ve ardından ilk tartışma.. Her şeyimi eve göre planlamıştım. Evde her şey hazır. Asla olmaz dedim. Neyse evde anlaştık sonra gelip beni kuaföre götürdü.

nişan için kuaför

Saçlarım makyajım her şey istediğim gibiydi 🙂 kuaför VENA.. Ali abi ne istediğimi anlamıştı 🙂 bu arada ne kadar sinirli olduğum nasıl da yansımış fotoğrafa 🙂

nişan dış çekimi

Kuaför sonrası dış çekim, yemek derken akşam oldu. Evde herkes bizi bekliyordu. Biz ise bir cafede kahve içiyorduk 🙂 Sonra Annem aradı kızım gelsenize dedi 🙂 Hemen toparlanıp gittik.

                                                                               Selamlaştıktan sonra içeri girdik.

Nasıl da titremiştim heyecandan 🙂 Kalbimin tek sahibi adlı şarkıda ilk dansımızı ettik. Bu arada salonumuz öyle kalabalıktı ki anlatamam 🙂

nişanımız

Oynayıp zıpladıktan sonra da yüzüklerimizi taktık 🙂

Aşkımızın başrol oyuncuları kurdelemizi kessin istedik 🙂 Dedem ve Naimin Dayısı..

Yüzüklerimiz takıldığına göre artık baklavaları yiyebilirdik 🙂 öyle tatlı bir telaş vardı ki anlatamam herkes tatlı, içecek dağıtmak için koşuşturuyordu. Ailemiz dostlarım herkes bizim için uğraştı 🙂

Bizi tanıştıran Edip Dayı da genç kızlara kurdelemizden ufak ufak kesip verdi 🙂 Kısmetleri açılırmış 🙂

Artık nişanlıydık. Evlilik yolundaki ilk adımımızı atmıştık. Darısı bekarlara diyip yazımı sonlandırıyorum 🙂

SEVGİLER..

Yorum Yaz